Algupärane Alaska-riiete tootja Aastast 1897 | Filsoni Lugu

Algupärane Alaska-riiete tootja Aastast 1897 | Filsoni Lugu
Algupärane Alaska-riiete tootja Aastast 1897 | Filsoni Lugu

Alates 1897. Aastast on Filsonil olnud sama missioon: luua kvaliteetseid rõivaesemeid, mis on nutikad, ületavad ootusi ja kestavad põlvkondade üleselt.

Clinton C. Filson asutas oma firma, et varustada kulla otsijaid, kes oma avastusretkedel keskkonna takistustest ei hoolinud. Peagi lisandusid kaevuritele jahimehed, kalurid, insenerid ja maadeavastajad. Vastupidavatele Filsoni Mackinaw jopele ja Wool Fieldi pükstele ei leidunud vastast, mis oleks kandjatele sama mugavad ja tõhusad ellujäämisel metsikus looduses. Kõnnumaal tegutsejate seas muutus Filsoni nimi üha hinnatumaks. Oli siis vaja kerges märtsilumes sõeluda kruusa jões või tihedas tihnikus taga ajada trofee vääriliste sarvedega hirve. Kõnnumaa elanikud kõikidest osariikidest usaldasid Filsonit.

“Alaska varustaja”. Kullapalaviku aastad.

1897. aastal Seattle’ i Esimesel avenüül, mis asus Washingtonist kiviviske kaugusel, seisis dokis aurulaev Portland. Selle trümmis oli tonn Klondike kulda. „Kuld Alaskal, enneolematu rikkus!”  kõlas telegraafi juhtmetes. Clinton C. Filson varustas kullakaevureid vastavate vahenditega, et aidata neil ellu jääda maailma ühes karmimas piirkonnas. Juhtides isiklikku vabrikut, tootis C.C. Filson Mackinaw kangaid, jopesid, tekke ja kudumeid.

Samuti müüdi saapaid, kingi ja mokassiine, mis kõik olid toodetud lähtudes funktsionaalsusest, kestvusest ja soojapidavusest ja mis aitaksid vastu pidada subarktilise Yukoni halastamatutes tingimustes. Filsoni nimi muutus kiiresti ellujäämise sünonüümiks.

“Usaldusväärsed tooted”. Filson ja puidutööstus.

Iga Klondike kullapalavikus rikkaks saanud kohta, purjetasid Seattle’i sadamasse veel tuhanded, kes jäid pennita või olid end võlgadesse mässinud. Vajades meeleheitlikult töökohta, suundusid endised kullaotsijad Vaikse ookeani loodeossa, kus tänu tohututele metsadele õitses puidutööstus. Filson oli juba müünud riideid meestele, kes rajasid metsas teed Sauk Cityst Monte Cristosse samanimelise lühikeseks jäänud kullapalaviku ajal. Ta teadis täpselt, mida metsatöölistel on vaja kanda: avaraid, kuid liikumist võimaldavaid ja sooje rõivad, mis oleksid vastupidavad. Filson asus täiustama disaini, millest hiljem sai esimene Filson Cruiser. Nii revolutsiooniline rõivas, et 3. märtsil 1914 sai jope USA patendi nr 108889 1. Selle kaubamärgiks olid taskud, kus oli võimalik hoida tööriistu ning rõivaese muutus kiiresti metsas olija standardvarustuseks. Clinton ei plaaninud, et Filson Cruiserist saab rahvuslik sensatsioon. Ta lõi jope teenimaks raietöölisi, kes rändasid mööda metsi, et leida kõige kasumlikumad metsaalad ning nimetas jope nende auks “Timber Cruiser”.

Rohkem kui sajand hiljem, on 1914. aasta Filson Cruiser pea eristamatu tänapäevasest versioonist.

“Paremad välirõivad”. Kui see ei ole katki, ära paranda.

Läbi aastate on Filsoni tooteid kandvad töötajad tundnud end mugavalt, kuivas ja soojas. Jakk Mackinaw Cruiser loodi 120 aastat tagasi, et tõrjuda vihma ja et õues oleks mugav ning turvaline  töötada. Filson Wool Flannel särkide kaal jääb 5-10 untsi (ca 14- 280g ) vahele, et olla paindlik erinevate kliimade osas. Õliviimistlusega õliriie (tin cloth) pakub maksimaalset kaitset vihma, tuule, kriimustuste ja hõõrdumise eest, mis on ideaalne rõivas tööks Ameerika Läänes. Filsoni termosokid, särgid, vestid ja jakid hoiavad sooja maailma kõige külmematel temperatuuridel, olgu need märjad või kuivad. Kvaliteedi tagamiseks valmistab Filson paljusid neist esemetes ikka veel ise. Endiselt peame silmas juba üle sajandi valitsenud tootmispõhimõtteid: kõrged standardid ja vastupidavus.

Usaldusväärsetes toodetes kasutatakse ainult parimaid saadaolevaid materjale. Säilitades traditsioone, on need tooted muutunud müügihittideks ja kogunud tuntust ka laialdasema ostjaskonna seas.

Filson täna. Ilmastikukindel varustus 21. Sajandil.

Filsoni asutamise eesmärk oli kaitsta välitingimustes töötavaid inimesi vaatamata ilmastikule, maastikule või ametikohale. Täna jätkub missiooni kalalaevadel, metsades ja taludes, kus naised ja mehed teevad maailma raskemaid töid. Sellised ametid nõuavad põhjalikku ettevalmistust tööülesande tegemisel, aga tihti tuleb ka silmitsi seista ootamatute eluohtlike olukordadega: vihmavalingutega väikestel külmakraadidel või lumetormides Wyomingi eelmäestikes. Ometi täidavad need mehed ja naised iga päev oma tööülesandeid ja nad ootavad, et ka nende riietus vastaks samadele nõuetele.

Filson toodab lõviosa oma toodetest Seattle’s, kasutades kõrgekvaliteedilisi materjale olenemata nende hinnast. Kuni tänase päevani arvestab Filson välirõivaste tootmisel teerajajate ja seiklushimuliste kogemusega.

Filson missioon toota kvaliteetseid väliriideid ja varustust on püsinud muutumatuna üle 123 aasta. Alates 1897. aasta Klondike kullapalavikku suundunutest kuni tänapäeva sportlaste ja töölisteni, pakub Filson alati usaldusväärseid tooteid. Filsoni esimesed tekid, parkad ja muud esemed valmistati Seattle’ is ning ettevõtte tehased on sellest ajast käigus.

Pärand jätkub, isegi kui ettevõte laieneb ja uurib maailma parimaid tooraineid, tehnoloogiaid ning tehaseid, et toota maailmatasemel rõivaid ja vahendeid. Kustahes Filson kaupa toodab, juhib just kvaliteet iga toodet puudutavat otsust.

Avastaja - Mine metsa
Creditinfo sertifikaat - Edukas 5 aastat, 2018-2022
Greenvision OÜ
Aadress
Laidoneri plats 3, Viljandi, 71003
Telefon
+372 5696 2673
E-mail
info@avastaja.ee