Avastajaga looduses

Oled oodatud perifeeriasse metsagurmeele

Maad kõik läbi käidud said,
matkatud on usinasti –
kogemus, see täidab lasti…

Kõikidele loodussõpradele ja diivaniteoreetikutele – aeg on sealmaal, et nüid tuleb päevavalgele tuua üks plaan, mida omajagu aega vinnutatud.

Nimelt on Avastaja meeskond juba pikki aastaid mööda maid ja metsi ringi tuuseldanud ning mõnusat äraolemist sättinud. Tänaseks on nii kogemusi, oskusi kui varustust omajagu kokku kratsitud ja võiks isegi öelda, et lausa peenhäälestatud. Sestap on plaani saanud sedasorti ettevõtmine, milles hakkame oma kogemusi ka teiste asjahuvilistega jagama – kahju ju kõike seda ilu ainult endale hoida!

Tule metsa!

Asjahuvilisena võid tulla käed – või siis hambahari – taskus, meie poolt märgitud randevuupunkti ning asi vask. Eelnevalt täpsustame sinu varustuse, lemmikmärjukese ja äkitse ka mõne muu erisoovi, kui seda peaks olema. Üks muhe ahiküttega hästi varustatud telk võtab enda embusesse 4-5 spetsialisti – tuled sa siis üksi või oma ansambel käevangus, et seljatagune kindlam oleks.

Välla näeks tuu asi nii:

 • Laagrisse liigume vastavalt ilmastikule: auto, lumesaan, kajakid/kanuud, mootorpaat vms. Tont seda teab, mis see ilm parajasti teeb! Ideeliselt saame pakkuda ka helikopterit, aga “tuu om juba tõne jutt”.
 • Kogu setingu püstitame ühiselt – siis on käsi soe ja (üks)meel hea.
 • Naudime mõnusat äraolemist või kui on soovi, saame kalastada ja tegeleda mis iganes meeldiva ettejuhtuvaga – vaba kava! Kägarkõnnis rabamatk 67 km või räätsadega Eesti kõrgeima puu otsa ronimine punkte ei too. Igaüks tunneb ennast nii, nagu tahab ja lööb puhates lihtsalt nurru.
 • Valmistame ühiselt peenemaid kulinaarseid etteasteid ning loputame selle hea ja paremaga kenasti alla.
 • Saunahuvilised saavad leilitada ja vihelda nii, nagu homset poleks. Selle käigus on värskendamiseks võimalik ka mõnda lähedal asuvat veesilma katsetada.
 • Lõkkeõhtu, nagu ikka, möödub meeldivalt šamaanilikus võtmes, kuid on ette tulnud ka tempokamat voolimist – kõik vastavalt parasjagu valitsevale tuhinale. Seda krdit ei tiä ju kunagid ette:)
 • Mõnikord tuleb laagrisse ka hunt ja teeb häält. Öös on asju…

Reeglina jälgime oma käikudel kolme põhireeglit:

 1. Meie laagriplats on puutumatu ja hoolikalt valitud. See tähendab, et RMK ja muud urbaniseerunud väljakud on kindlasti mängust väljas – grande NONONOU!
 2. Toidupoolis aka tooraine on üldjuhul meitel endil kütitud, püütud, kasvatatud või vanakooli korilase kombel hangitud. Loomulikult kasutame ka kaubandusest Lati Pac`i riiulilt ühte koma teist.
 3. Päävari, õue- ja telgimugavused, ilus äraolemine, saunatamine, lõkkevibratsioonid, metsakõndimised ja kõik muu säherdune on garanteeritud.

Kui eelmainitu pakub huvi, siis on valida kahe tuusiku vahel:

1.
Deem, tahan minna, aga…
…pole vastavat varustust (ehk krokodillinahast king vahetub untaga) ja jumalteabveelmida….Kõik on hästi! Vajadusel paneme sind maast-laeni õigetesse vammustesse ja torkame piibu ka hammaste vahele.

2.
Vana Olija
Sina võtad kaasa oma riietuse ja varustuse vastavalt ilmale ja minek.
Thats it!

Nüüd saame kenasti kusagil karup… kokku ja paneme minema – algab järjekordne ekspeditsioon!

Aitab, ma rohkem enam ei lisa siia miskit muud, kui vaid mõned ülesvõtted aset leidnud üritustest:

  Võta ühendust


  Greenvision OÜ

  Aadress: Laidoneri plats 3, Viljandi, 71003

  Telefon: +372 5696 2673

  E-mail: info@avastaja.ee